Koncert Orkiestry Filharmonii Krakowskiej

Musica Ars Amanda

Koncert Orkiestry Filharmonii Krakowskiej

13.05.2022 r. (piątek) godz. 18:00,

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych ul. Lippóczy`ego 4

Bilety do nabycia on line na stronie Filharmonii Krakowskiej lub bezpośrednio przez koncertem

Musica-ars amanda to cykl koncertów symfonicznych, będący mozaiką stylów i form muzycznych, wprowadzający widownię w świat muzyki od klasyki do czasów współczesnych. Odbiorcy mają okazję poznać słynnych polskich dyrygentów i solistów. Koncerty poprzedzane są prelekcją.

Cykl Musica-ars amanda w sezonie koncertowym 2021-2022 zatytułowano Muzyczny wehikuł czasu, a koncerty przenoszą słuchaczy w różne epoki, aby pokazać, jak w minionych czasach wyglądały spotkania muzyczne, które dziś określilibyśmy mianem koncertów muzyki rozrywkowej.

Wykonawcy:

Orkiestra Filharmonii Krakowskiej

Wojciech Semerau-Siemianowski – dyrygent

Joanna Konarzewska – skrzypce

Szymon Naściszewski – skrzypce

Program koncertu:

Bernhard Romberg - Uwertura d-moll op. 11

Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto na dwoje skrzypiec C-dur

Ludwig van Beethoven - I Symfonia C-dur op. 21

Filharmonia Krakowska 13. 05-1-min