6 grudnia miał miejsce ostatni, siódmy koncert z cyklu „Muzyka Polska”. Spotkaliśmy się w nieco luźniejszej atmosferze w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury, aby posłuchać jazzowych interpretacji znanych motywów, skomponowanych przez polskich kompozytorów: Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Bronisława Kapera, Wiktora Younga, Krzysztofa Komedy.

Na początek zaprezentowali się uczniowie instrumentalistyki jazzowej w znanych szlagierach, ale również we własnych kompozycjach. Usłyszeliśmy big band i combo jazzowe; solistów: Adriana Kowala, Maksa Tyla i Martynę Ogonowską. Potem na scenę weszli absolwenci i nauczyciele: Michał Kołodziej, Przemysław Kuta, Michał Wierba, Piotr Pociask i Michał Król, aby przedstawić kompozycje własne (M. Wierba, P. Pociask) i standardy jazzowe.

Kończy się rok 2018, kończy się cykl „Muzyka Polska”. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za pomoc, wykonawcom za zaangażowanie, a publiczności za zainteresowanie i ciepłe przyjęcie.

IMG_0302 IMG_0265