MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JAZZU

Bardzo uroczyście i muzycznie obchodziliśmy w tym roku Międzynarodowy Dzień Jazzu.   By uczcić to święto   kierunek jazzowy wraz z  opiekunem Panem Piotrem Pociaskiem  przygotował cały cykl imprez. Przeprowadzony został konkurs na prezentację multimedialną  na temat Jazzowych Gigantów, których stulecie urodzin obchodzono w tym roku.  I miejsce zajęła  Łucja Wrzesień, II Brajan Kokoszka, a III – Jakub Rega.  Młodzi jazzmani  mieli również okazję podszkolić swoje muzyczne umiejętności pod okiem Piotra Rodowicza – znakomitego muzyka jazzowego. Poprowadził on w naszej szkole warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Nie lada gratką dla naszych uczniów była możliwość wspólnego grania  i występu na koncercie  wraz z tak uznanym  kontrabasistą.   Jazzowe brzmienie można było usłyszeć na koncertach.  Big Band Kierunku Jazzowego ZSM pod kierunkiem Michała Króla oraz  Tarnowska  Orkiestra Rozrywkowa Big Contest Band pod kierunkiem Piotra Pociaska  wystąpiła na wspólnym koncercie w Bombaju.    Na zakończenie  obchodów święta  jazzowe brzmienia można było usłyszeć  w Biurze Wystaw Artystycznych, gdzie zaprezentowali się  uczniowie kierunku jazzowego wraz ze swoimi nauczycielami.  Towarzyszył im Piotr Rodowicz. Wspólne koncertowanie to duże wyróżnienie i motywacja dla naszych uczniów.

Obchody Międzynarodowego Dnia Jazzu zostały przygotowane wspólnie  z Tarnowskim Stowarzyszeniem Artystycznym ArtContest.

Zdjęcia w galerii