Muzyczne Powroty – fletowy koncert studencki

Koncert 29 kwietnia (1)1

Koncert fletowy w wykonaniu studentów i doktorantów Akademii Muzycznej we Wrocławiu

29 kwietnia 2022r godz. 18.00

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych ul. Lippóczy`ego 4

Wstęp wolny

W programie:

  1. W. A. Mozart - Koncert podwójny C-dur na flet i harfę
  2. Jean-Michel Damase - Sonata na flet i harfę 
  3. Eugene Bozza - Kwartet fletowy "Jour d'été à la montagne"
  4. Friedrich Kuhlau - Kwartet fletowy e-moll op. 103 
  5. Jan Przegendza - "minimonomaxi"

Wykonawcy:

00A

Anna Gąciarz -flecistka Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie w klasie fletu mgr Ewy Ostrowskiej. Po zakończeniu Szkoły Muzycznej II stopnia kontynuowała edukację jako studentka, już absolwentka, studiów pierwszego stopnia z zakresu muzykoterapii. Obecnie studentka instrumentalistyki początkowo w klasie fletu prof. Jerzego Mrozika, a teraz prof. Jadwigii Kotnowskiej i mgr Marka Szymańskiego na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego mgr Tomasza Huka.  W trakcie edukacji odbyła warsztaty pod okiem wybitnych flecistów i muzyków: Eweliny Zawiślak, Kazimierza Moszyńskiego, Jana Krzeszowca (Letnia Akademia Muzyki we Wrocławiu), Łukasza Długosza (Tydzień Talentów w Kąśnej Dolnej), Aldo Beartena, Agaty Igras, Daniela Rybickiego, Bertena D’Hollandera, Matveya Demina (II Międzynarodowy Mistrzowski Kurs Fletowy w Ostromecku), Adama Sztaby (Latem Zagrane 2021). W maju 2017r. otrzymała wyróżnienie podczas  przesłuchaniach do Polskiej Orkiestry Młodzieżowej LYO. Od 2020r. współtworzy orkiestrę Jednego Serca Jednego Ducha.

002

Justyna Hebda - harfistka, krakowianka, absolwentka POSM im. Fryderyka Chopina w Krakowie. Studiuje grę na harfie we wrocławskiej Akademii Muzycznej u dr Malwiny Lipiec - Rozmysłowicz, aktualnie spędzając semestr w Academy of Performing Arts w Pradze w klasie prof. Jany Bouškovej. Spełnia się jako muzyk orkiestrowy współpracując z orkiestrami w Polsce i zagranicą (Sinfonia Iuventus, Filharmonie Bohuslava Martinu, NFM Filharmonia Wrocławska). Uczestniczyła w trasach koncertowych m.in. w Austrii, Włoszech, Francji. Jest laureatką solowych i kameralnych konkursów międzynarodowych, m.in we Włoszech i w Serbii. W muzyce poszukuje pięknych współbrzmień, ciekawej literatury i wykorzystania pełnego spektrum możliwości harfy. Prywatnie miłośniczka włoskiej kuchni, podróży z plecakiem, musicali i baletu.

003

Michał Michalski – pianista, doktorant Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie studiuje pod kierunkiem profesora nadzwyczajnego doktora hab. Pawła Zawadzkiego. Laureat wielu nagród na konkursach pianistycznych m.in.: III nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach (2019), Wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Marii Canals w Barcelonie (2018), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno (2017), VI nagroda na 47. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Katowicach (2016), I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym o Stypendium Fundacji YAMAHA (2014, II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Ville de Gagny w Paryżu (2013), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Simone Delbert-Fevrier w Nicei (2010), I nagroda oraz Nagroda Główna na VII Międzynarodowym Polsko-Niemieckim Konkursie Pianistycznym w Görlitz/Zgorzelcu. Michał Michalski prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i zagranicą. Występował m.in. na międzynarodowych festiwalach muzycznych w Dusznikach-Zdroju, Turynie, Trzęsaczu i Festiwalu Wieczory Chopinowskie na Okólniku. Grał w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i Bibliotece Polskiej w Paryżu. Na szczególną uwagę zasługuje występ w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyka w Opactwie 2017 „Bach u Cystersów”, podczas którego zaprezentował swoje umiejętności obok tak wybitnych artystów, jak Mischa Maisky, Georgijs Osokins czy Marek Toporowski. Pianista wykonał wówczas komplet Inwencji dwugłosowych i Sinfonii J. S. Bacha. W listopadzie 2015 roku nakładem wydawnictwa JB Records ukazał się debiutancki album fonograficzny pianisty Michał Michalski – Piano Recital.
Działalność artystyczną i studia doktoranckie łączy z pracą pedagogiczną w macierzystej uczelni.

004

Dominika Czausz –  flecistka; absolwentka klasy fletu Katarzyny Kuchty w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. Im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Obecnie studentka w klasie fletu dr Jana Krzeszowca na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Swoje umiejętności kształciła na warsztatach fletowych pod kierunkiem Agaty Igras, Antoniego Wierzbińskiego, Mario Caroli, Mateusza Wojtkiwa, Eweliny Zawiślak, Łukasza Długosza, Jadwigi Kotnowskiej. Laureatka wielu konkursów m.in. w Białej Podlaskiej, Kielcach oraz przesłuchań organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej.

005

Barbara Głogowska –flecistka; ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. W Bytomiu w klasie fletu mgr Tacjany Czech. Kontynuowała naukę w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu podczas studiów licencjackich pod kierunkiem prof. Jerzego Mrozika. Obecnie studentka I roku studiów magisterskich w klasie fletu prof.. Jadwigi Kotnowskiej i mgr Marka Szymańskiego, równocześnie podejmuje naukę na wydziale wokalnym tej samej uczelni w klasie śpiewu prof. Danuty Paziuk-Zipser oraz dr hab. Aleksandry Kubas-Kruk.

006

Gabriela Irzykflecistka;  studentka dyplomowego roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dr Jana Krzeszowca. Brała udział w wielu projektach m.in. Symphosphere – Santander Orchestra z Leszkiem Możdżerem, Larsem Danielssonem i Tią Fuller, czy Hoeri Musiktage am Bodensee. Od września 2021 do stycznia 2022r. współpracowała z Filharmonią w Zielonej Górze. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki nowej, od 2017r. jest flecistką Ostrava New Orchestra – orkiestry rezydującej podczas festiwalu Ostrava Days oraz New Opera Days Ostrava. Od 2018 roku współpracuje z Sound Factory Orchestra – wrocławskim zespołem wykonującym muzykę nową oraz muzykę z gier komputerowych. Brała udział w koncertach na festiwalach: Warszawska Jesień czy Musica Polonica Nova. Jest pomysłodawczynią i organizatorką Wrocławskich Spotkań Fletowych – „Past? Future!”. Tegoroczna edycja promuje muzykę współczesną wśród młodych instrumentalistów.