„Muzyka, śpiew i  taniec  dla Niepodległej”

„Muzyka, śpiew i  taniec  dla Niepodległej” - pod tym tytułem odbył się koncert ku uczczeniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości -20 listopada br. w Sali Lustrzanej w wykonaniu  dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Koncert otworzył pianista z klasy pana Sławomira Kokoszy – Mikołaj Kapała Nokturnem c-moll i fis-moll F. Chopina a słowa I. J. Paderewskiego wprowadziły w uroczysty nastrój.

Uczniowie i zeszłoroczni absolwenci klasy śpiewu solowego interpretowali  pieśni polskich kompozytorów (m.in. F. Chopina, I.J. Paderewskiego, M. Karłowicza, K. Szymanowskiego), dzieci klasy 2a tańczyły w pięknych, barwnych i stylowych strojach do muzyki F.Chopina: walca i oberka. Dzieci zostały przygotowane przez panią Beatę Kajmowicz i panią Małgorzatę Migas.

Z zachwytem publiczność oglądała taniec solistki baletowej – Julii Dziuban, która do walca F. Chopina stworzyła znakomitą choreografię.

Podkreślając tą podniosłą uroczystość tekstami polskich poetów - dzieci przygotowane i pod opieką pani Jolanty Kornaś, wraz z solistami i zespołem wokalnym przygotowanym przez panią Agnieszkę Stańczyk, zaśpiewały piosenki finałowe.

Scenariusz przygotowała, prowadziła i solistów przygotowała pani Alicja Płonka.

Muzyka kolejny raz połączyła pokolenia, a jak powiedział Ignacy Jan Paderewski – „Ona jest wszędzie i sięga dalej             i wyżej niż słowo ludzkie sięgnąć może”.

resized_nr 1 resized_nr 2 resized_nr 3 resized_nr 4 resized_nr 5 resized_nr 6 resized_nr 7 resized_nr 8