PRIX ANIMATO TARNÓW

Ekscytujący był niedzielny wieczór 2 grudnia dla wszystkich tych, którzy przybyli do Sali Lustrzanej w Tarnowie. Licznie zgromadzona publiczność miała ważne zadanie wyłonienia spośród czwórki znakomitych pianistów jednego, który najbardziej ją poruszył. Taka jest idea konkursów muzycznych, których pomysłodawcą jest prof. Marian Rybicki. To on wybrał i zaprosił grupę utytułowanych, młodych pianistów, aby zagrali specjalnie dla tarnowskiej publiczności.

Najwięcej głosów i pierwszą nagrodę zdobył Yuanfan Yang z Wielkiej Brytanii, drugą nagrodę otrzymał Nuron Mukumi z Niemiec. Amerykanin Mackenzie Melemed został specjalnie wyróżniony zaproszeniem na recital w Paryżu.

Koncert został zorganizowany przez Fundację Animato z Paryża we współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych w Tarnowie. Z radością odnotowujemy fakt, że do Tarnowa specjalnie na konkurs Prix Animato Tarnów przyjechał zarząd Fundacji Animato. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy przyjmować gości z Francji w naszym mieście.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne w Galerii.

Animato