Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Konopnickiej - Tu jest moje miejsce…

Podst-Logotyp

W ramach realizowanego w szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 (2021 – 2025) w dniu 23 maja 2022 r. odbył się konkurs recytatorski poezji Marii Konopnickiej „Tu jest moje miejsce…”. Data konkursu nie była przypadkowa, tego dnia przypadała 180. rocznica urodzin poetki, nowelistki i publicystki. Co więcej Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając osiągnięcia literackie Marii Konopnickiej oraz jej działalność patriotyczną, ustanowił 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.

Celami konkursu były: popularyzacja twórczości poetyckiej Marii Konopnickiej; rozwijanie i pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz obywatelskich; popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury; upowszechnianie kultury języka wśród dzieci i młodzieży; zachęcanie uczniów do występów przed publicznością; rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodych ludzi oraz nauka rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7-8 OSM I st. i I–V OSM II st. Komisja konkursowa w składzie: pani Marta Falkowska, pani Ewelina Sowa oraz pani Zofia Duc, przesłuchała uczestników i wyłoniła najlepsze prezentacje.

 I miejsce                   Gabriela Golec, kl. V OSM II st.

II miejsce ex aequo   Laura Papiernik, kl. I OSM II st.

                                  Izabela Czosnyka, kl. II OSM II st.

III miejsce:                 Maciej Guzik, kl. II OSM II st.

Wyróżnienie:             Oliwier Włodyka, kl. IV OSM II st.

Zwycięzcom gratulujemy osiągniętego sukcesu, zaś pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział

w konkursie.

zreceived_1175584499891769.jpeg

zreceived_690905568688574.jpeg

zreceived_1071347620392324.jpeg

Więcej zdjęć w galerii.

belka