24 maja 2019 r. w Auli MCDN ODN przy ul. Nowy Świat odbył się XIX Piknik Geograficzny, którego koordynatorem była Szkoła im. Jana Szczepanika w Tarnowie. W ramach Pikniku odbyły się warsztaty dla nauczycieli geografii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych  prowadzone przez pracowników naukowych UP i UJ. W tym czasie dwuosobowe reprezentacje uczniów pisały test, a następnie przemierzali Tarnów w części terenowej szukając punktów kontrolnych. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Anna Golec i Jkaub Krajewski pod opieką p. Andrzeja Mleczko. Warto wspomnieć, że drużyna z naszej szkoły zajęła wysoką, piątą lokatę wśród szkół gimnazjalnych. Po południu odbyło się spotkanie z  dziennikarzem i  prezenterem pogody, autorem książek krajoznawczych i o pogodzie - Tomaszem Zubilewiczem pt „MOJE PODRÓŻE I ODKRYCIA: ŚLĄSK”

resized_DSC_1068 resized_DSC_1077