Świetlica

Społeczność świetlicy funkcjonuje zgodnie z założeniami Regulaminu Świetlicy Szkolnej jak również według tworzonych wspólnie z wychowankami dokumentów takich jak m.in. Skrócona Wersja Regulaminu Świetlicy Szkolnej czy spisywanych wraz z dziećmi kontraktów i umów.

Cele i zadania świetlicy realizowane są przez doświadczonych i kreatywnych nauczycieli – wychowawców: mgr Elżbietę Bogulę, mgr Angelikę Stolarską oraz mgr Alicję Nowak, w oparciu o roczny plan pracy dydaktyczno – wychowawczej.

Świetlica wyposażona jest w sprzęt audio - wizualny, komputery, stół do gry w piłkarzyki i bilarda, klocki i różnorodne zabawki oraz wiele gier dydaktycznych i planszowych, puzzle oraz materiały do działalności plastycznej.

Sala podzielona jest na kącik do nauki i do zabawy.

Aby uatrakcyjnić pobyt dzieci w świetlicy, wychowawcy organizują różnego rodzaju zajęcia - m.in. plastyczno – techniczne, ogólnorozwojowe, teatralne i zabawowo - sportowe a także w miarę sprzyjającej aury wychodzą z dziećmi na szkolne podwórko czy spacery do parku. Organizowane są także różnego rodzaju konkursy: wiedzy, plastyczne, taneczne, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wychowanków. Tradycją stał się już rozgrywany od kilku lat turniej warcab - szczególnie wyczekiwany przez dzieci. Jednakże w zależności od ich aktualnych zainteresowań organizowane były również, wzbudzające nie mniej emocji, turnieje gry w chińczyka czy piłkarzyki.

Wychowawcy zachęcają też dzieci do udziału w konkursach organizowanych przez instytucje pozaszkolne: biblioteki, urzędy, zakłady pracy itp. zarówno o zasięgu lokalnym jak i międzynarodowym. W tym roku przy współpracy z Teatrem im. L.Solskiego nasi wychowankowie brali udział w konkursie plastycznym, wykonując prace przedstawiające zwierzęta, te które znają z domu, które są ich przyjaciółmi, albo te o których marzą. W powyższym konkursie 5 spośród świetlicowych prac zostało wyróżnionych.

Dzięki udziałowi w konkursach i turniejach, dzieci uczą się uczciwej rywalizacji i dzielnego znoszenia porażek. Zdobyte nagrody, nawet najmniejsze, dają dużo satysfakcji i radości i pozwalają cieszyć się z odniesionych sukcesów.

Dla najaktywniejszych wychowanków świetlicy na koniec roku szkolnego przyznawane są nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Świetlica szkolna współpracuje z Samorządem Uczniowskim oraz biblioteką szkolną.

Zapraszamy dzieci do korzystania z naszej świetlicy w godzinach: 6:30 -16:30.