17-18. 10. 2019r. uczniowie z klasy 4a i 4b OSM I st. wraz z wychowawcami podziwiali piękną  jesień w Pieninach. Program wycieczki był bardzo bogaty. W drodze do Niedzicy ( miejsce noclegowe) uczniowie zatrzymali się w Starym Sączu w Muzeum Jana Pawła II, a następnie   w Wąwozie Homole. Spacer po wąwozie i dojście do Bacówki nie sprawiło większej trudności, a było co podziwiać. Widoki spod Bacówki na wznoszące się wokół góry były cudowne- cała paleta jesiennych barw.  Po wędrówce był czas na zabawę w Parku Rozrywki i Miniatur w Niedzicy ( laserowy paintball, zwiedzanie miniatur zamków). Spacer po zaporze Jeziora Czorsztyńskiego i podziwianie pięknych widoków to był doskonały relaks po „paitballowych walkach” . Pierwszy dzień zakończyliśmy zabawami i śpiewem przy ognisku i gitarze oczywiście nie zabrakło pysznych kiełbasek. Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem i wyprawą na Zamek w Czorsztynie.  Gdy dotarliśmy do punktu widokowego byliśmy świadkami przepięknego „spektaklu”  jaki pokazała nam przyroda : zza wolno opadających mgieł  porannych ukazywały nam się góry, pagórki, Zamek w Niedzicy. Następnym punktem naszej wyprawy było zdobycie góry wulkanicznej „Wdżar” , a po zejściu niespodzianka, sanki  jesienią (a raczej latem bo pogoda iście letnia). Dzieci i panie mogły poszaleć na torze saneczkowym. Po saneczkowych szaleństwach pyszne lody, a na obiad wyśmienita  pizza w Krościenku. Wszystko co dobre szybko się kończy więc po obiadku powrót do Tarnowa. Wycieczka była bardzo udana już nie możemy doczekać się następnego wyjazdu.

Ewa Grabczyńska

Zdjęcia w galerii.